Hentinen Cup 2015

fb_hentinen_cup_podakovanie2

Piaty ročník Hentinen Cupu sa po prvý krát presunul do Nitry z Nových Zámkov. Spolu v dvadsiatich stretnutiach súperilo o pohár 8 amatérskych tímov z okolia Nových Zámkov, Nitry, Novej Bani, Bánoviec nad Bebravou, Galanty a Banskej Bystrice.

TURNAJ AMATÉROV S HVIEZDAMI

 Priebeh Hentinen Cupu sprevádzal krst hokejového brandu Puck United, ktorý spoločne s podujatím uviedla na trh firma Puck United Europe, s.r.o. zaoberajúca sa budovaním hokejových centier, umelého ľadu, predajom hokejových pomôcok, predajom zaujímavých vecí pre zberateľov a hokejovej výstroje na území Európskej únie. Výnimočnosť turnaja ocenili najmä amatérski hráči pomiešaní s profesionálmi a legendami na jednom ľade. Šikovnosť majstra sveta Mareka Urama, nestarnúcich legiend Ľubomíra Kolníka a Ivana Hrtúsa, či mladých aktívnych hráčov Andreja Kudrnu, Mareka Slováka a Ivana Švarného bolo na ľade cítiť od prvého buly. Tím z Galanty prišiel podporiť Roman Tvrdoň. Páni hokejisti okrem veľkého prehľadu a snahy zatraktívniť hru pre amatérov prezentovali svojim prístupom a vecnými radami najmä priateľskú myšlienku Puck United a celého turnaja „Staráme sa o všetkých, ktorí milujú hokej!“ Bez ohľadu na dosiahnuté úspechy v hokejovom svete sa hralo srdcom, pre zábavu ale hlavne bez zranení a šarvátok a preto usporiadatelia Tomáš Hentek a Jano Vereš vyhodnotili tento ročník za najúspešnejší v doterajšej histórii.
FOTO_Collavino-6967

Súťaž zručností

Účastníci Hentinen Cupu mali v nedeľu okrem zápasového tempa možnosť porovnať aj svoje zručnosti s profesionálmi a to v 4 disciplínach za použitia tréningových pomôcok pre moderný hokej, ktorý sponzorovala firma Puck United Europe. Výzvu porovnať sa v presnosti, sile strely, rýchlosti pri vedení puku či nájazdoch na brankára prijali legendy Jozef Stümpel, Marek Uram, Peter Ölvecký, Ľubomír Kolník, Ičo Hrtús, Juraj Štefanka a Andrej Kudrna. Neobvyklá súťaž pripomínajúca zámorské all stars vystúpenia bola zaujímavým spestrením nielen pre amatérov ale aj pre profesionálov, ktorým sa veríme súťaž páčila a týmto im patrí vďaka za ich účasť.

hokej2015-40_1

VÍŤAZOM BANSKÁ BYSTRICA

Hentinen Cup obhájil tento rok tím Amaterix Banská Bystrica, keď vo finále porazil Galantu. Tretie miesto patrí tímu HK Maňa. V budúcnosti sa do harmonogramu Hentinen Cupu plánujú okrem hokejových legiend zaradiť ďalšie novinky. Už teraz prejavili o účasť na akcií záujem zahraničné amatérske tímy, čo by mohlo rozmer turnaja posunúť na ďalšiu úroveň.

Galéria